Учасники публічних дискусій на тему мікропластику дуже часто розходяться в думках, тому загальноприйнятого визначення «мікропластику» просто немає. Ми, з огляду на науково обґрунтовану інтерпретацію, запропоновану в Програмі ООН з довкілля (UNEP), під терміном «мікропластик» маємо на увазі тверді, нерозчинні у воді частинки пластику розміром 5 і менше міліметрів, які не є біорозкладними.
У минулому ми використовували невеликі тверді пластикові частинки, виготовлені з поліетилену — так звані мікрочастинки — в змивних засобах для догляду за тілом (пілінгу, гелях для душу тощо) для дбайливого й безпечного для шкіри очищення. У 2013 році NIVEA вирішила замінити ці частинки на екологічні альтернативи, і вже через два роки під час створення продукції бренду мікрочастинки не використовувалися. На зміну їм прийшли целюлоза, діоксид кремнію і рициновий віск. Целюлоза — біорозкладний органічний матеріал, який також міститься в рослинних волокнах. Діоксид кремнію за своїм хімічним складом аналогічний кварцовому піску, а рициновий віск становить собою натуральну, біорозкладну сировину зі щільною консистенцією.
Наступним кроком стала робота над повною заміною інгредієнтів на основі мікропластику, які використовуються в косметичних засобах NIVEA для додання їм характерного щільного кольору.
Ми плануємо завершити проект зі зміни формул усіх засобів що змиваються NIVEA (гелів для душу та шампунів) до 2020 року, водночас проводячи роботу над виключенням зі складу нейлонових інгредієнтів, що відповідають за гладкість текстури в декількох змивних засобах (наприклад, кремах для обличчя).