дві дівчини використовують продукти Nivea

Гликолевая кислота для кожи

Дізнайтеся, що таке гліколева кислота та які її переваги для шкіри

Що таке гліколева кислота?

Гліколева кислота – це альфа-гідроксикислота (АГК), яка розчиняється у воді та видобувається з рослин та інших природних ресурсів, як-от фрукти, цукрова тростина і молоко. AГК використовують у всіх типах косметичних продуктів – очищувальних, тонізувальних і відлущувальних засобах. Однією з переваг гліколевої кислоти є те, що вона має найменший розмір молекули серед усіх інших AГК, тому легко вбирається шкірою. У чистому вигляді гліколева кислота не має запаху й кольору.

Як діє гліколева кислота?

Гліколева кислота допомагає впоратися з багатьма проблемами шкіри й дуже ефективна завдяки невеликому розміру молекули. Це найпотужніша з усіх AГК-кислот, тому її варто використовувати з обережністю, оскільки в разі неправильного застосування вона може викликати подразнення шкіри.

Гліколева кислота: для чого використовується у догляді за шкірою?

Гліколева кислота найчастіше використовується як ексфоліант у догляді за шкірою. Вона допомагає видалити верхній шар відмерлих клітин шкіри, оголюючи під собою нові клітини. На відміну від інших відлущувальних засобів, як-от скраби для обличчя, гліколева кислота не потребує жорсткого скрабування, оскільки може глибоко проникати в шкіру.

Цей інгредієнт також є зволожувачем, що притягує і зв'язує воду з клітинами шкіри; це допомагає боротися з віковими змінами та зморшками, а також підтягнути шкіру. Гліколева кислота сприяє виробленню колагену та гіалуронової кислоти у дермі. 

Чи підходить гліколева кислота для всіх типів шкіри?

Гліколева кислота найбільш ефективна для нормальної, комбінованої та жирної шкіри, однак якщо ваша шкіра чутлива та суха – варто бути обережнішими при використанні цього продукту. 

Також зазначимо, що через те, що гліколева кислота ефективно відлущує верхні шари відмерлої шкіри, вона робить її вразливішою до зовнішніх впливів, таких як погода. Тому не варто з'являтися на вулиці одразу після нанесення гліколевої кислоти при пекучому сонці або в суворий холод.

Переваги гліколевої кислоти

Завдяки вищезазначеним властивостям гліколева кислота є дуже корисною для шкіри за умови правильного використання:

1. Акне

Можна зменшити кількість прищів за допомогою гліколевої кислоти, оскільки інгредієнт має відлущувальний ефект. Пілінг шкіри знижує надлишки шкірного себуму завдяки очищенню пор, що своєю чергою знижує ймовірність рецидиву. Гліколева кислота також дієва при акне. Інгредієнт створює бар'єр, що утримує вологу, а не пересушує шкіру, що дуже характерно для засобів проти акне. 

2. Гіперпігментація та пошкодження від сонця

Гліколева кислота є ефективною при гіперпігментації, сонячних опіках та мелазмі, спричинених шкідливим впливом ультрафіолетових променів. Гліколева кислота містить велику кількість антиоксидантів, які сприяють загоєнню ушкоджень від впливу ультрафіолету та освітленню пігментних плям. Це відбувається завдяки відлущувальним властивостям інгредієнта. Іншими словами, гліколева кислота видаляє старі пошкоджені клітини шкіри, оголюючи під ними молоду шкіру. 

 

3. Зменшення зморщок

Дивовижні відлущувальні властивості гліколевої кислоти зменшують видимість мімічних і глибоких зморщок, але не позбавляє від них повністю. Гліколева кислота також стимулює вироблення колагену, що також позитивно впливає на стан шкіри. 

4. Вросле волосся

Врослим називається волосся, яке не може пройти крізь шкірний бар'єр і тому росте в протилежному напрямку. Відлущування шкіри допомагає волоскам вийти на поверхню, оскільки видаляє зовнішній шар змертвілої шкіри. Крім того, це очищує шкіру від бруду та надлишків себуму.


Гліколева кислота та ретинол

Оскільки гліколева кислота і ретинол вважаються двома найважливішими інгредієнтами, що сповільнюють ознаки вікових змін, виникає питання: чи можна використовувати гліколеву кислоту з ретинолом для отримання більшої кількості переваг. Загалом так, але не одночасно, адже таке екстремальне рішення у догляді за шкірою може спричинити подразнення. Для початку використовуйте гліколеву кислоту раз на тиждень.

Оскільки NIVEA піклується про вашу шкіру, важливо ще раз зазначити, що гліколеву кислоту не слід використовувати одночасно з іншими засобами типу ретинолу або вітаміну А. Якщо ви плануєте догляд з обома засобами, робіть це по черзі, а також проконсультуйтеся з дерматологом.

жінка, перевірка її шкіри

Як використовувати гліколеву кислоту та включити її у догляд за шкірою:

Починати слід із продуктів із гліколевою кислотою в концентрації не більше 10%. Усе, що вище, може викликати сильне подразнення шкіри, а все, що перевищує 20% не рекомендується використовувати в домашніх умовах. 

Гліколева кислота: як користуватися

Перед застосуванням гліколевої кислоти необхідно переконатися, що на вашій шкірі немає відкритих порізів або виразок. Для початку вмийте обличчя м'яким очищувальним засобом або тоніком, щоб видалити бруд і надлишок себуму, а потім нанесіть розчин гліколевої кислоти на ватний диск. Протріть цим розчином обличчя, уникаючи чутливих ділянок, як-от очі, ніздрі або губи. Якщо виявите, що гліколева кислота погано реагує з вашою шкірою або потрапила на одну зі згаданих чутливих зон, нанесіть на уражену ділянку звичайний сольовий розчин. Очікувана реакція – через 3-5 хвилин область нанесення почне червоніти. Оброблену ділянку слід промити водою або нейтралізуючим розчином на серветці.

Як часто використовувати гліколеву кислоту

За можливості наносьте гліколеву кислоту перед сном, оскільки інгредієнт підвищує чутливість шкіри до сонячного світла. Нанесення на ніч дасть шкірі час для загоєння. Якщо ж такої можливості немає, то перед виходом на вулицю, незалежно від погоди, скористайтеся зволожувальним кремом з SPF.

Продукти з гліколевою кислотою

NIVEA представляє засіб із гліколевою кислотою – нічний ексфоліант Derma Skin Clear, який також містить переваги саліцилової кислоти та ніацинаміду.

Піклуючись про вашу шкіру, NIVEA ще раз звертає увагу на те, що гліколеву кислоту не слід використовувати одночасно з іншими засобами типу ретинолу або вітаміну А. Якщо ви плануєте догляд з обома засобами, робіть це по черзі, а також проконсультуйтеся з дерматологом.